Aktualności

Śnieżne szaleństwo… Dzień na nartach w Lądku Zdroju. 

17 stycznia 2024 roku nasi uczniowie, wychowankowie przedszkola, ich rodzice i opiekunowie, uczestniczyli w wycieczce do Lądka Zdroju, gdzie spędzili czas na stoku. Uczyli się tam technik zjeżdżania na nartach oraz na desce. Poznawali sprzęt narciarski, który jest niezbędny do bezpiecznej zabawy w czasie zjazdów. Uczyli się kontrolowania postaw poruszania się na nartach i desce (ci bardziej doświadczeni doskonalili te umiejętności), upadania i wstawania, podchodzenia. 
Oprócz nauki teoretycznej i praktycznej- było mnóstwo świetnej zabawy. Pogoda dopisała, zimowa aura była wyjątkowo sprzyjająca do tego typu aktywności sportowej. Po ciepłym posiłku, wszyscy bezpiecznie wrócili do domów. 
Dziękujemy księdzu Tadeuszowi Młotowi, który już 10 rok z rzędu zajmuje się organizacją feryjnego wyjazdu na narty. 
Wyjazd odbył  się w ramach inicjatywy lokalnej po nazwą „Spotkanie integracyjne o charakterze lokalnym mającym na celu wzbogacenie oferty kulturalnej gminy oraz jej promocję”.
Zadanie jest realizowane przy wsparciu Gminy Korfantów.
Skip to content