VIII Dzień Rodziny- 8 czerwca 2019 roku

VIII Dzień Rodziny- 8 czerwca 2019 roku

Dzień Rodziny to cykliczne święto organizowane przez społeczność naszej Szkoły: Grono Pedagogiczne, Samorząd Uczniowski i Radę Rodziców. Odbywa się ono na terenie przy świetlicy wiejskiej we Włodarach. Celem Dnia Rodziny jest między innymi integracja społeczności szkolnej, rodzinne i kreatywne spędzenie wolnego czasu, promocja Szkoły we Włodarach oraz pozyskanie dodatkowych środków na doposażenie bazy dydaktycznej i lokalowej placówki.

Tegoroczny Dzień Rodziny przypadł w sobotę 8 czerwca 2019 roku. Fantastycznie zorganizowani rodzice naszych wychowanków wzięli w swoje ręce sprawy organizacyjne.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Radna Powiatu Nyskiego, Pani Danuta Korzeniowska.

Nauczyciele przygotowali uczniów do występów. Na scenie prezentowali się najmłodsi- Leśne Ludki i Mali Odkrywcy. Był taniec z pomponami, występ solowy (Lena Gajewska) oraz układ taneczny. Na dobry humor postawiła klas pierwsza, która zaprezentowała skecz „Jak mama tatę poznała” oraz szalony układ taneczny. Mogliśmy oglądać inscenizację w wykonaniu uczniów klasy II i III pt. „Nasi rodzice” oraz wysłuchać solistów: Jessiki Gajewskiej, Mileny Milczanowskiej oraz Mikołaja Kazimierskiego. Ola Kubów recytowała wiersz napisany specjalnie dla Pani Sołtys. Nie zabrakło recytacji wierszy w języku angielskim (Martyna Rzepska, Aleksandra Sosulska) oraz klimatycznej recytacji fragmentów „Pana Tadeusza” (Aleksandra Sosulska i Aleksandra Bagosz). Chłopcy z klasy V zaskoczyli wszystkich własnym humorystycznym układem tanecznym. Dziewczynki z V klasy także przygotowały swój układ taneczny. Klasa IV także pokazała się na scenie. Pani Agnieszka zaprosiła dzieci i rodziców do wspólnej zabawy, która przyniosła nam sporo uśmiechu. Uczniowie klasy VII postawili na rodzinną rywalizację „z przymrużeniem oka”. Konkurencje, w których mierzyły się nasze rodziny, to między innymi odbijanie w prześcieradłach balonów napełnionych wodą, wyścigi slalomem par ze związanymi nogami, szukanie cukierków z zasłoniętymi oczami, konkurs tańca „Ojcowie- córki” „Mamusie- synowie”, rzut surowym jajkiem i inne konkurencje wkrótce olimpijskie. Wszystkie te atrakcje uczniowie przygotowali dzięki swoim wychowawcom: Pani Ani, Pani Madzi, Pani Weroniki, Pani Małgosi, Pani Danusi, Pani Agnieszce, Pani Melity, Pani Magdalenie, Pani Danusi, Pani Bożenie.

Dziewczęta z klasy VII przez całą imprezę prowadziły stoisko, na którym każdy chętny mógł pomalować swoją twarz i zamienić się w ulubionego zwierzaka, czy postać z bajki.

Gmina Korfantów użyczyła nam dmuchany zamek. Nasze dzieciaki zupełnie za darmo mogły korzystać z zabawy na zamku dmuchanym. Porządku i bezpieczeństwa w czasie zabawy strzegli nauczyciele i pracownicy szkoły.

W czasie Dnia Rodziny uczniowie przygotowali „coś dla ducha”, natomiast rodzice „coś dla ciała”. Był bogato zaopatrzony bufet- głodni goście mogli spróbować włodarskich pierogów (zasponsorowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Włodar), frytek, zapiekanek, domowych wypieków, kiełbasek z grilla. Bufet oferował kawę, herbatę, napoje. Chętni mogli spróbować szczęścia w loterii fantowej, w której każdy los był szczęśliwy. Niemało emocji przyniosło losowanie nagród głównych loterii: tostery, zestawy do gier komputerowych, karnety na basen i zabiegi kosmetyczne- to tylko niektóre trofea. W organizację Dnia Rodziny włączyli się niemal wszyscy rodzice wychowanków oddziałów przedszkolnych oraz uczniów szkoły.

Wieczorem DJ Lechu zaprosił nas na zabawę taneczną do późnych godzin nocnych.

Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do organizacji Dnia Rodziny: uczniom, nauczycielom, rodzicom, sponsorom, przyjaciołom szkoły. Był to czas wyjątkowy, który przyniósł nam wiele wrażeń.

 

Skip to content