VII Dzień Rodziny- 16 czerwca 2017 roku

VII Dzień Rodziny- 16.06.2018 roku

Dzięki inicjatywie  prężnie działającej w naszej Szkole i Oddziałach Przedszkolnych Rady Rodziców, tegoroczne świętowanie było dwudniowe. Celem organizacji imprezy było zgromadzenie środków finansowych na zakup szafek dla uczniów i przedszkolaków do szatni. Dzięki pracy wszystkich rodziców dzieci szkolnych i przedszkolnych, pracowników szkoły oraz nauczycieli, jak również dzięki różnorodnemu wsparciu osób sprzyjających szkole, szczególnie mieszkańców Włodar, cel ten zostanie osiągnięty.

16 czerwca 2018 roku przy Sali wiejskiej we Włodarach odbyła się zabawa taneczna na świeżym powietrzu. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Damian z Białej. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, dla wszystkich gości dostępne były włodarskie pierogi (w całości zafundowane przez Koło Gospodyń Wiejskich we Włodarach), frytki, zapiekanki, kiełbaski z grilla, ciasto, kawa, herbata i zimne napoje. Można było zakupić „cegiełkę” na rzecz szkoły w postaci losu loterii fantowej. Każdy los przynosił nagrodę, natomiast w niedzielę odbyło się losowanie aż 25 nagród głównych! Gmina Korfantów użyczyła zamek dmuchany, z którego chętnie korzystały wszystkie dzieci. Jedną z atrakcji była także przejażdżka na koniach. Sobotnia zabawa taneczna trwała do późnej nocy.

W niedzielę zgromadziliśmy się o 14:00 przy Sali wiejskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik, naczelnik Wydziału Oświaty Gminy Korfantów Jolanta Grzegorzewicz, radna Agnieszka Kłokosińska, prezes Fundacji „Dla Przyszłości” Tadeusz Rzepski, sołtys Włodar Arkadiusz Byra, sołtys Rynarcic Monika Gajewska, ksiądz proboszcz Tadeusz Młot, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Danuta Rzepska, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Włodary „Villa Vlokmari” Krzysztof Bernacki, członek Wojskowego Koła Łowieckiego nr 2 „Łoś” w Nysie Ryszard Kendik i wiele innych. Gościliśmy mieszkańców Włodar, Rynarcic i okolicznych miejscowości.

Rozpoczęło się od przemówienia burmistrza Janusza Wójcika. Kilka słów dodała pani Monika Gajewska, jako przewodnicząca Rady Rodziców. Dyrektor Danuta Babicz oficjalnie otworzyła VII Dzień Rodziny. Uczniowie i wychowankowie oddziałów przedszkolnych uraczyli zgromadzonych gości występami artystycznymi. Zaprezentowały się „Leśne Ludki” oraz „Mali Odkrywcy”. Występowało szkolne koło taneczne, soliści i recytatorzy (również w języku niemieckim). Klasa I i II wraz z panią Zgajewską przygotowała inscenizację teatralną. Pan Konarski zorganizował blok sportowy- rozgrywki sprawnościowe dla chętnych rodzin. Uczennice klasy szóstej (Emilka, dwie Dominiki i Róża) zorganizowały stoisko, na którym malowały twarze i farbowały włosy!

Jak podkreślił prezes Fundacji „Dla Przyszłości”, który przemawiał na zakończenie VII Dnia Rodziny, wspaniałe jest to, że tak wielka inicjatywa spotkała się z tak ogromnym zaangażowaniem społeczności szkolnej. Jest to możliwe dzięki aktywnym rodzicom, uczniom, przyjaciołom szkoły i przychylności ze strony Urzędu Gminy i innych organizacji działających we Włodarach.

Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas!

 

Skip to content