Aktualności

EDUKACJA EKOLOGICZNA

Uczniowie klas starszych 12 października 2023 roku wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Gminę Korfantów, a przeprowadzonych przez  pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. 

Tematyka zajęć związana byłą z niską emisją oraz z odnawialnymi źródłami energii: młodzież przypomniała sobie pojęcia “Atmosfera” oraz “niska emisja”.  Edukatorzy wyjaśnili młodzieży, jaka jest wielkość zanieczyszczeń naszego środowiska i co powoduje niską emisję, a także jakie zagrożenia niesie za sobą. Omówiono także skutki spalania śmieci oraz wspomniano o paliwach kopalnych. Uczestnicy dowiedzieli się jak zapobiegać niskiej emisji oraz jakie są odnawialne źródła energii. Porównywali odnawialne źródła energii z paliwami kopalnymi oraz uczyli się praktycznego działania energii wiatru, wody i słońca na modelach. 

Treści poruszane na zajęciach są niezwykle ważne dla naszej planety. Dziękujemy Gminie Korfantów oraz Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu za wartościowe zajęcia!

Skip to content