Aktualności

Msza święta w intencji pracowników oświaty-14.10.2023 roku

Jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odprawiana jest uroczysta Msza święta w kościele we Włodarach, sprawowana w intencji wszystkich pracowników oświaty: emerytowanych i obecnych, a także za tych, którzy już odeszli. Odmówiony został także różaniec w ich intencji.

W tym roku szkolnym, w czasie Mszy świętej, została poświęcona flaga zakupiona przez Radę Rodziców i Fundację “Dla Przyszłości” we Włodarach, która jest elementem naszego Pocztu Sztandarowego. 

Flagę poświęcił nasz ksiądz proboszcz i katecheta- ks. Tadeusz Młot, który skierował także do obecnych słowa dotyczące symboliki naszych barw narodowych: bieli i czerwieni. W oprawę Mszy świętej włączyli się uczniowie, nauczyciele oraz przedstawiciele organu prowadzącego (czytanie Pisma św., modlitwa wiernych, dary ofiarne, śpiew psalmu). 

Przy Ołtarzu pięknie prezentowali się liczni ministranci, a w pierwszej ławce ubrane w błękit marianki. 

Szkolny Poczet Sztandarowy po raz pierwszy służył w kościele we Włodarach. Mamy nadzieję na początek pięknej i długiej tradycji ceremoniału szkolnego. 

Skip to content