Aktualności

“Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy urosnę. Będę starał się być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

13 października 2023 roku uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej we Włodarach wraz z wychowawczynią Alicją Korzekwą zaprosili całą społeczność szkolną i przedszkolną na uroczystość pasowania na ucznia. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pierwszoklasisty. 

W czasie uroczystości nasi pierwszoklasiści udowodnili, że potrafią śpiewać, recytować wiersze, a nawet tańczyć na scenie! Pokazali tym samym, że są gotowi na akt ślubowania i symboliczne pasowanie. Dlatego najważniejszą częścią uroczystości było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły Danutę Babicz.  Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom składamy życzenia dotrzymania słów ślubowania nie tylko w murach szkolnych, ale w każdej chwili swojego życia!

Przedstawiamy naszych pierwszaków:

Wojciech Czarny
Łukasz Dobrowolski
Wiktor Juzwa
Natan Pomietło
Oliwier Ujma
Szymon Orzeł
Kacper Barcik

Przez cały apel naszym pierwszoklasistom dumnie towarzyszył Poczet Sztandarowy. 

W czasie całej uroczystości nasi pierwszoklasiści korzystali ze sprzętu nagłośnieniowego oraz aparatów fotograficznych zakupionych w ramach programu #LaboratoriaPrzyszlosci. 

Po części oficjalnej Rodzice naszych pierwszoklasistów zaprosili nauczycieli na poczęstunek. To był bardzo miły czas na rozmowy i podsumowanie pierwszych dni nauki chłopców w naszej szkole!

Dziękujemy pani wychowawczyni Alicji Korzekwie za przygotowanie tak pięknej uroczystości. 

Skip to content