Aktualności

Odwiedziny u STRAŻAKÓW

Dnia 5 maja 2023 r. uczniowie klas 1-3 wraz z młodszymi kolegami z przedszkola mieli okazję wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu! W związku z obchodami Dnia Strażaka, zorganizowano wyjście do pobliskiej remizy.

Nasi małolaci, z ogromnym zainteresowaniem, słuchali strażaków, którzy z pasją opowiadali o swojej pracy, prezentując dzieciom wóz strażacki oraz niezbędny sprzęt ratowniczy. Mieli również okazję z bliska zobaczyć nie tylko mundury i hełmy, ale także węże pożarnicze, drabiny i wiele innych specjalistycznych narzędzi.

Punktem kulminacyjnym spotkania była możliwość interakcji z tym sprzętem. Każde dziecko mogło pod czujnym okiem strażaków spróbować swoich sił w posługiwaniu się różnymi elementami wyposażenia, a także zasiąść za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego i – co dla wielu było niezapomnianym przeżyciem – włączyć syreny!

To wydarzenie na długo zapadnie w pamięci naszym uczniom i przedszkolakom, inspirując ich do naśladowania tych odważnych bohaterów i być może zaszczepiając w nich ziarno pasji do zawodu strażaka. Wdzięczni jesteśmy naszym lokalnym strażakom za ich czas, cierpliwość i chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

Magdalena Józefiak

Prezentujemy zdjęcia otrzymane od Druhów z OSP Włodary:

Skip to content