mLegitymacja

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole została uruchomiana mLegitymacja- legitymacja uczniowska w wersji online (porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji).
To nowoczesne, bezpłatne  i bezpieczne narzędzie, które poświadcza uprawnienia uczniów do przysługujących im ulg- tak, jak legitymacja papierowa. Znajdują się w niej te dane, które dotychczas były w legitymacji papierowej: imię i nazwisko ucznia, numer legitymacji, datę wydania i termin ważności, datę urodzenia, PESEL, nazwę i adres szkoły.
Aby uzyskać dostęp do mLegitymacji, należy:
  1. Przesłać na adres e-mail szkoły fotografię w wersji elektronicznej. Fotografia powinna być kolorowa o wymiarach 35 × 45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle, z równomiernym oświetleniem, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, z widocznymi brwiami, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami. Zdjęcie powinno być w formacie .jpg lub .jpeg, o rozmiarze maksymalnie 5MB i wymiarach nie większych niż 496 pikseli na wysokości x 354 pikseli na szerokości oraz rozdzielczości 100dpi.
Uwaga! W listopadzie 2023 roku do szkoły przyjedzie fotograf i wykona takie fotografie wszystkim uczniom. Można poczekać z aktywowaniem mLegitymacji do tego czasu. Można także samemu wykonać takie zdjęcie u fotografa i je przesłać do szkoły.
2. Złożyć odpowiedni wniosek w Sekretariacie- wniosek można pobrać ze strony internetowej/poniżej.  Wniosek jest na 1 rok szkolny.
3. Pobrać i zainstalować w telefonie ucznia aplikację mObywatel, potwierdzić zapoznanie się z Regulaminem.
4. Po otrzymaniu ze szkoły kodu aktywacyjnego można aktywować dokument na telefonie ucznia. 
Uwaga! MLegitymację można zainstalować tylko raz na jednym urządzeniu!
MLegitymację może otrzymać każdy uczeń, który posiada papierową wersję tego dokumentu. W przypadku utraty papierowej legitymacji albo utraty jej ważności, mLegitymacja będzie unieważniana. MLegitymacja jest przypisana do konkretnego urządzenia, na którym została aktywowana- w przypadku utraty tego urządzenia lub jego awarii, należy natychmiast i każdorazowo poinformować o tym sekretariat Zespołu. 
Kliknij poniżej, aby zobaczyć szczegółową instrukcję instalacji mLegitymacji:
Kliknij poniżej, aby pobrać wniosek o wydanie mLegitymacji:
Skip to content