IX Dzień Rodziny- 11 czerwca 2022 roku

IX Dzień Rodziny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Włodarach

Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią, 11 czerwca 2022 roku, odbył się IX w historii ZSP we Włodarach Dzień Rodziny. W czasie uroczystości nastąpiło otwarcie wiaty biesiadnej we Włodarach. Należy podkreślić, że  każdą imprezę w tej miejscowości wspierają i współorganizują wszystkie organizacje działające we Włodarach (Fundacja „Dla Przyszłości”, Rada Rodziców ZSP we Włodarach, , Sołectwo, Rada Parafialna, KGW, OSP, Stowarzyszenie „Villa Vlokmari”, LZS)- tak było i tym razem. Dzięki tej współpracy IX Dzień Rodziny był wyjątkowy.

Przygotowania do Dnia Rodziny trwały na długo przed samą imprezą. Trzeba jednak przyznać, że nasi Rodzice znowu wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Poniżej link do galerii zdjęć prezentujących nasze przygotowania do wspólnego świętowania Dnia Rodziny:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/ix-dzien-rodziny-11-06-2022-przygotowania

Dzień Rodziny jest świętem całej społeczności szkolnej i przedszkolnej. Zapraszani na niego są goście z zewnątrz oraz cała społeczność lokalna. W tym roku zaproszenie na wspólną zabawę przyjęli i zaszczycili nas swoją obecnością:

Janusz Wójcik- Burmistrz Korfantowa, który przybył wraz z Małżonką

Danuta Korzeniowska-Radna Powiatu Nyskiego 

Renata Łankowska-Radna Gminy Korfantów 

Ksiądz Tadeusz Młot

Tadeusz Rzepski-Prezes Fundacji “Dla Przyszłości” we Włodarach 

Ewelina Sobota-Sołtys Włodar oraz współorganizatorka imprezy 

Dorota Sosulska-była Sołtys Włodar 

Piotr Bandurowski-zastępca Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Korfantowie 

Danuta Rzepska-Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich we Włodarach 

Krzysztof Bernacki- Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Włodary Villa Vlokmari 

Leopold Admaczyk- Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej we Włodarach

Krystian Pander- Prezes Ludowego Zespołu Sportowego we Włodarach

Edmund Borzemski oraz Stanisława Borzemska- reprezentanci środowiska poetyckiego z Gminy Korfantów

Tegoroczną uroczystość otworzyła przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Sobiech wraz z panią dyrektor Danutą Babicz. Głos zabrał także prezes Fundacji “Dla Przyszłości” we Włodarach, pan Tadeusz Rzepski, który podkreślił rolę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we włodarskiej społeczności.

Na gości czekało mnóstwo wrażeń. Rada Rodziców przygotowała loterię fantową oraz stosika gastronomiczne. Koło Gospodyń Wiejskich we Włodarach przekazało na Dzień Rodziny 1000 włodarskich pierogów, których bardzo szybko zabrakło! Można było zjeść kiełbaski z grilla, frytki, zapiekanki, domowe ciasto, napić się kawy i herbaty.

Oto, co przygotowaliśmy dla naszych Gości i jak dla nich pracowaliśmy:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/stoiska-gastronomiczne-ix-dzien-rodziny-11-06-2022

Loterię fantową od początku do końca zorganizowali rodzice uczniów najstarszej, ósmej klasy.  Każdy wykupiony los wygrywał. Tak zwane “fanty” gromadzone  były od dłuższego czasu. Przekazywali je rodzice naszych uczniów szkoły i wychowanków przedszkola, mieszkańcy Włodar i Rynarcic, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz przyjaciele Zespołu. Nagrody główne otrzymaliśmy od naszych sponsorów. 

Kiedy już wszystkie losy zostały wykupione, nastąpiło losowanie nagród głównych. Były nimi:

Grono Pedagogiczne Przedszkola i Szkoły we Włodarach przygotowało dzieci do występów artystycznych oraz zapewniło mnóstwo innych atrakcji. Każdy zespół klasowy albo zatańczył, albo zaśpiewał, recytował, albo pokusił się na występ kabaretowy. 

“Leśne Ludki”, czyli nasze najmłodsze przedszkolne dzieci, zaprezentowały dla publiczności dwa występy: “Taniec na łące” oraz układ taneczny  do piosenki “Duży jak lew”. Z kolei “Mali Odkrywcy”, czyli starsze dzieciaki, zatańczyły z pomponami i zaśpiewały piosenkę “Kocham cię mamo”. Klasa I zachwyciła publiczność tańcem “Hej Miśki” oraz wykonaniem piosenki “Alleluja”. Tutaj pięknym wokalem wykazała się Liliana Winkler. Gratulujemy! Klasa II także miała swoje show. Widzowie podziwiali wykonanie piosenki “W przyjaźni jest siła”, do której był także układ taneczny. Ponadto Kuba, Oskar i Lenka recytowali wiersze. Klasa III występowała w trzech odsłonach: pokazała układ taneczny do piosenki “Cudownych rodziców mam” oraz “Wymarzona”, zaśpiewała piosenkę “Jesteś mamo skarbem mym”. Starsi uczniowie także byli świetnie przygotowani. Czwartoklasiści zatańczyli do piosenki “Jerusalem” oraz wykonali piosenkę “Z tatą wszystko gra”. Klasa piąta i szósta zaprezentowała wiersze o rodzinie oraz piosenkę “Słowa mają moc”. Klasa VII i VIII zaprosiła widzów do wspólnego wykonania “Belgijki” oraz reprezentanci klasy recytowali wiersze w języku angielskim i niemieckim. Ponadto każda z tych klas przygotowała skeczokabarety, które niesamowicie rozbawiły publiczność. Wszystkie te występy i popisy sceniczne były ciepło odebrane przez publiczność. Stanowiły ważny element wspólnej zabawy i pokazały, jaki potencjał drzemie w naszych przedszkolakach i uczniach. 

Poniżej link do galerii z uczniowskich występów:

Nie zabrakło także kabaretu! Nasi uczniowie z klasy VII oraz VIII zaprezentowali skecze kabaretowe. Przygotowali się do nich rewelacyjnie- udowodnili, że są kreatywni i mają poczucie humoru. Oto fotorelacje ze szkolnych kabaretów:

Bardzo dużą popularnością cieszył się zorganizowany przez panią Agnieszkę MasterChef. Drużyny miały za zadanie przygotować danie dla jury składającego się z wymagającego jury, w którego składzie byli nauczyciele z naszej szkoły. Zawodnicy do dyspozycji mieli produkty spożywcze przygotowane tak, jak w prawdziwym “reality show”. Była to konkurencja, która przyniosła wiele emocji zarówno widzom, jak i uczestnikom zabawy. Zobaczcie, jak wyglądał nasz MasterChef:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/materchef-ix-dzien-rodziny-11-06-2022

Dla chętnych dostępne było „stoisko zdrowia”, na którym dyplomowane pielęgniarki ważyły, mierzyły ciśnienie, wagę, wzrost i BMI każdemu, kto chciał dowiedzieć się, czy jest zdrowy. Panie pielęgniarki ochoczo przekazywały rady każdemu, kto jej potrzebował. 

Link do galerii zdjęć ze stoiska zdrowia:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/stoisko-zdrowia-ix-dzien-rodziny-11-06-2022

Ochotnicza Straż Pożarna z Włodar zaprezentowała symulację wypadku motocyklowego oraz uczyła, jak reagować w takiej sytuacji i jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.  Było to naprawdę świetnie zorganizowane widowisko, bardzo profesjonalne i pouczające. Jesteśmy wdzięczni OSP we Włodarach za obecność i taką fantastyczną oraz pożyteczną atrakcję!

Zdjęcia z pokazu pod linkiem:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/pokaz-pierwszej-pomocy-ix-dzien-rodziny-11-06-2022

W tym roku szkolnym spośród uczniów wyłoniliśmy w dwóch kategoriach mistrza w warcaby. W czasie Dnia Rodziny udało się zorganizować “mistrzowskie rozgrywki warcabowe”, w których nasi mistrzowie stoczyli pojedynek z samym burmistrzem Korfantowa, Januszem Wójcikiem (zagrała z nim mistrzyni klas IV-VIII, Milena Milczanowska) oraz z panem prezesem Fundacji “Dla Przyszłości”, Tadeuszem Rzepskim (który grał z mistrzem klas I-III, Antoni Paciorek). Rywalizacja była zaciekła, wygrał jednak wiek i doświadczenie:-). Zdjęcia z tego niecodziennego turnieju poniżej:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/mistrzowskie-rozgrywki-warcabowe-ix-dzien-rodziny-11-06-2022

Chętni wzięli udział w losowaniu tortu, który upiekła i przekazała Pani Sinicka. 

Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich we Włodarach, pani Danuta Rzepska, wygłosiła wykład „Jak ulepić idealne pierogi”. Podzieliła się z nami historią Koła Gospodyń Wiejskich we Włodarach i zaprosiła młode kobiety do KGW. 

Link do galerii:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/jak-ulepic-idealne-pierogi

Można było uczyć się pilotowania dronem poprzez symulator, jak również pilotować drony pod okiem instruktora, pana Mariusza Drążka. Pan Mariusz udostępnił symulator komputerowy, na którym młodzież uczyła się podstaw pilotowania tych urządzeń. Przy okazji młodzi ludzie poznawali aspekty prawne dotyczące latania dronami. Najwięcej frajdy przyniosło rzeczywiste pilotowanie dronami, oczywiście pod czujnym okiem instruktora. Pan Drążek zapewnił nam taką atrakcję zupełnie za darmo, z dobrego serca, za co Mu serdecznie dziękujemy!

Poniżej link do galerii zdjęć:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/nauka-pilotowania-dronami-ix-dzien-rodziny-11-06-2022

Grono pedagogiczne przygotowało „Rodzinny turniej sportowy”, w którym dzieci wraz z członkami rodziny i opiekunami brały udział w zabawnych konkurencjach. Między innymi odbyły się zawody w ubijaniu białka tradycyjną trzepaczką, konkurs tańca wszelakiego, zabawa “Bieg kelnera”, czy turniej “Jaka to melodia?”. Mamusie miały rozpoznać siebie po opisie przeczytanym przez dziecko. Bawiliśmy się w węża” i biegaliśmy z jajkiem na deseczce.  Każdy uczestnik turnieju otrzymywał nagrody za udział, co sprawiło wszystkim wiele radości. 

Poniżej umieszczamy link do galerii zdjęć z tej części imprezy:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/rodzinny-turniej-sportowy-ix-dzien-rodziny-11-06-2022

Nie mogło zabraknąć także meczu piłki nożnej „Tatusiowie- synowie”, który zorganizował i przeprowadził nasz pan Marcin. Oto fotorelacja ze sportowych zmagań:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/mecz-pilki-noznej

Obok tego trwały występy artystyczne wychowanków Przedszkola i Uczniów Szkoły- tańce, piosenki, recytacje wierszy, kabarety. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził DJ BLONDI. Zabawa trwała do białego rana, a jej uczestnicy bawili się przednio i bezpiecznie. Zobaczcie sami:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/wspolne-chwile

Niewątpliwie najważniejszym punktem programu było poświęcenie i oficjalne otwarcie wiaty biesiadnej we Włodarach.  Pan Burmistrz Janusz Wójcik oraz pani Sołtys Ewelina Sobota skierowali kilka słów do zgromadzonych gości, następnie ksiądz proboszcz Tadeusz Młot poświęcił obiekt. W czasie symbolicznego przecięcia wstęgi, słychać było fanfary, natomiast zgromadzone wokół dzieci wypuściły w niebo baloniki napełnione helem. To symboliczny gest, który miał wyrazić nadzieję, że wiata biesiadna posłuży mieszkańcom w sposób kreatywny i potrzebny środowisku. Niech tu zawsze będzie kolorowo i ciekawie.

Każde dziecka bezpłatnie mogło się bawić na zamku dmuchanym, który użyczyła Gmina Korfantów.  O bezpieczeństwo w czasie zabawy dbali pracownicy Zespołu: pani Ela, pani Małgosia i pani Agnieszka. 

Galeria zdjęć pod linkiem:

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/zabawa-na-zamku-dmuchanym

W czasie IX Dnia Rodziny odbył się Konkurs na rymowankę antyalkoholową, antynikotynową oraz antynarkotykową. Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, pomysłowością i wrażliwością w tym temacie. Prezentujemy prace, które zostały wyróżnione. Były one wywieszone w czasie Dnia Rodzinny w widocznym miejscu, by każdy mógł je poznać. 

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/rymowanka-antyuzaleznieniowa

Konkurs na rymowankę...

Organizacja Dnia Rodziny nie byłaby możliwa, gdyby nie nasi sponsorzy, którzy przekazali na ten cel zarówno dary finansowe, jak i rzeczowe. Wymienimy tu osoby, które nie są związane z naszym Zespołem, a mimo to nas wspierają. Oprócz nich naszymi darczyńcami są wszyscy rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu. Pragniemy serdecznie podziękować:

 1. Wszyscy rodzice naszych wychowanków Przedszkola i uczniów Szkoły
 2. Wszyscy nauczyciele
 3. Kwiaciarnia Irys Jolanta Hadzicka
 4. Studio KIDS NYSA
 5. Hurtownia PAK w Nysie
 6. Urząd Gminy w Korfantowie
 7. Stanisława i Edmund Borzemscy
 8. PU Fach-Tom Tomasz Łankowski
 9. Budownictwo i Usługi Sprzętowe Mirosław Szczotka
 10. Tadeusz Rzepski
 11. Salon fryzjerski “Ilona”, Ilona Drążek

 

 1. Koło Gospodyń Wiejskich we Włodarach
 2. Cukry Nyskie
 3. Ochotnicza Straż Pożarna we Włodarach
 4. Mariusz Drążek
 5. Cedrus Ogrody, Mariusz Kozia
 6. Art. Of Beauty, Joanna Duszkiewicz
 7. Studio fryzur, Korfantów, p. Sosulska
 8. Makro
 9. Krystian Pander
 10. Parafia Rzymskoatolicka pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we Włodarach
 11. Radna Powiatu Nyskiego Danuta Korzeniowska

W czasie IX Dnia Rodziny dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja i samopoczucie przybyłych gości. Świadczą o tym uśmiechy na twarzach przybyłych gości, na twarzach dzieci i ich rodzin. Pozwoliliśmy sobie wybrać “perełki”- zdjęcia zrobione przez naszych niemalże już profesjonalnych fotografów, którzy próbowali ująć klimat naszej imprezy i uwiecznić ją w postaci oryginalnych fotografii, które dowodzą, że Dzień Rodziny był wyjątkowo udany.  Dziękujemy Dagmarze Wierzbickiej i Sarze Zientali za wzorowe pełnienie funkcji fotoreporterów! Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii, może ktoś z Państwa odnajdzie w niej siebie? 

https://zspwlodary.pl/dzien-rodziny-2/nggallery/dzien-rodziny/nasza-spolecznosc

Podziękowania kierujemy także w stronę całego Grona Pedagogicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Włodarach, pracownikom Zespołu, Radzie Rodziców oraz wszystkim Rodzicom naszych uczniów i wychowanków Przedszkola, wszystkim dzieciom, organizacjom: Parafii Włodary, Kole Gospodyń Wiejskich, Sołectwu, Stowarzyszeniu “Villa Vlokmari”, Ochotniczej Straży Pożarnej i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tej wyjątkowej imprezy!!! Dziękujemy za wszystkie ciasta, przekazane środki pieniężne i rzeczowe, wsparcie. Dziękujemy panu Łukaszowi, który przez cały dzień zajmował się sprzętem nagłośnieniowym, paniom konferansjerkom: pani Melicie i pani Monice, które pokazały talenty sceniczne, pani Sinickiej, która upiekła i podarowała pyszny tort, pani Sobiech, która mocno zaangażowała się w każdy aspekt Dnia Rodziny i czuwała nad jego przebiegiem. Panu Mariuszowi Drążkowi za naukę pilotowania dronami, pani Lipce i pani Adamczyk za zorganizowanie i dyżur na stoisku zdrowia, OSP za pokaz pierwszej pomocy i namiot.  Dziękujemy!!! Osób, które nas wspierały jest tak wiele, że możliwe, że kogoś pominęliśmy w naszej wdzięczności. Dlatego dziękujemy wszystkim raz jeszcze!

IX Dzień Rodziny okazał się niezwykle potrzebny. Po dwóch latach stagnacji, ludzie się zjednoczyli i znów razem dokonali czegoś wspaniałego. Na imprezę przybyło wielu gości spoza Włodar. Wszystko odbyło się bezpiecznie i w atmosferze zgody i zabawy. Rada Rodziców stanęła na wysokości zadania. Za rok zapraszamy na jubileuszowy, X Dzień Rodziny!

Skip to content