Aktualności

"Tydzień Kolorowej Integracji" za nami.

W tym czasie dzieci dowiedziały się, że niepełnosprawność nie czyni nikogo innym, każdy ma prawo do szacunku i pomocy. Poznały znaczenia słów AKCEPTACJA – RÓWNOŚĆ – TOLERANCJA ! Podczas każdego dnia klasy 1-3 miały za zadanie przeczytać książkę “Kosmita” o chłopcu z autyzmem. Natomiast starsze klasy, w każdym dniu gromadziły wiadomości o znanych osobach niepełnosprawnych, o trudnościach z jakimi borykają się ludzie z niepełnosprawnościami. Grupa starszych przedszkolaków, oraz klasy 1-8 odbyły spotkanie ze specjalnie wyszkolonymi psami dogoterapeutycznymi oraz z ich doświadczonym opiekunem, który objaśnił na czym polega praca psa terapeuty, nauczył dzieci, jak prawidłowo postępować podczas zapoznania z psem lub ataku.

Na koniec tygodnia, w bieli, uczniowie zaprezentowali wykonane plakaty i zdobyte wiadomości oraz ułożyli z kolorowych liter 3 piękne, słowa. Każda literka była inna, tak jak każdy z nas jest inny i wyjątkowy… Tydzień integracji był bardzo owocny w wiedzę i nowe doświadczenie.

Monika Brzozowska

Skip to content