Aktualności

PRZEDSZKOLNE I SZKOLNE SPOTKANIE OPŁATKOWE

22 grudnia 2023 roku w Wiejskim Domu Kultury we Włodarach odbyło się szkolne i przedszkolne spotkanie opłatkowe. W tym ostatnim dniu nauki w Starym Roku 2023 zarówno wychowankowie Przedszkola, jak i uczniowie Szkoły- w towarzystwie swoich rodziców, dziadków, oraz zaproszeni goście zgromadzili się, aby rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia.
Rodzice dzieci z klasy II i III przygotowali salę wiejską, byśmy wszyscy razem mogli spotkać się na opłatku. Były pięknie udekorowane stoły, pachnący barszczyk, smaczne frykasy, ciasta (każdy zespół klasowy przekazał jedno ciasto). Jasełka w tym roku szkolnym to dzieło dzieci z klasy II i III oraz ich wychowawczyń,  pani Danusi Zgajewskiej i pani Weroniki Żurańskiej. Świąteczny wystrój sceny dodawał tej uroczystości uroku.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Danuta Babicz, która przywitała wszystkich i zaprosiła na Jasełka. Występ dzieci był naprawdę udany i świetnie przygotowany. Zjawiskowo przebrani i wystylizowani aktorzy swobodnie i śmiało poruszali się na scenie. Historia narodzenia Pana Jezusa przeplatana kolędami i pastorałkami, okraszona efektami dźwiękowymi- wprowadziła nas w świąteczny nastrój.
Po występie ksiądz proboszcz Tadeusz Młot poprowadził wspólną modlitwę. Pani dyrektor Danuta Babicz oraz pan prezes Tadeusz Rzepski złożyli wszystkim życzenia i skierowali w ich stronę kilka przedświątecznych słów. Pani dyrektor przekazała wszystkim dzieciom świąteczne życzenia (wraz z całą masą cukierków) od burmistrza Janusza Wójcika. Następnie wszyscy symbolicznie podzielili się opłatkiem- wychowawcy przekazali opłatek swoim uczniom.
Po części artystycznej- nadszedł czas na konsumpcję. Pyszny barszcz czerwony, frykasy, kompot, ciasta, owoce- nikt nie wyszedł ze spotkania głodny.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Jasełek i spotkania opłatkowego- nauczycielom, pracownikom Zespołu, dzieciom, ich rodzicom. Każdemu z osobna. To był naprawdę uroczysty czas.
A ponieważ „W Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu”, po zakończeniu spotkania także i my ruszyliśmy w jego stronę, by przygotować się na zbliżające się Święta.
Skip to content