Aktualności

“Małe czerwone jabłuszko

Tańczy dziś pod drzewem z gruszką.

Za rączki się trzymają

I w koło obracają.”

28 września w kalendarzu świąt nietypowych występuje jako – Dzień Jabłka!
Dzień ten był prawdziwym świętem dla naszych maluchów.
Wszystko zaczęło się od edukacyjnego filmu, który przybliżył dzieciom proces powstania tego owocu, ukazując je od kwiatu po dorodne jabłko na drzewie. Dzieci dowiedziały się, jakie niesamowite korzyści niesie za sobą spożywanie jabłek oraz jakie różnorodne zastosowania ma ten owoc w naszym codziennym życiu.
Po części edukacyjnej przyszedł czas na ruch i zabawę. Dzieci brały udział w zawodach – rzucały małymi jabłuszkami do koszyczków oraz przenosiły jabłko na łyżce, balansując nim przez wyznaczoną trasę. Śmiech i radosne okrzyki wypełniały całą salę przedszkolną.
Następnie, w rytm nowo poznanej piosenki, odbyła się zabawa kołowa “podaj jabłko koledze”. Wspólne śpiewanie i taniec połączyły dzieci w kółko pełne radości.
Jabłka, które dzieci przyniosły, posłużyły jako inspiracja do tworzenia prac plastycznych. Starszaki stworzyły przepiękne jesienne drzewo, a najmłodsze dzieci – kompot jabłkowy w słoiku. Te kreatywne dzieła to odzwierciedlenie ich wyobraźni i talentu.
Na koniec dnia, po tylu aktywnościach, przyszedł czas na chwilę relaksu i degustację. Każde z dzieci z radością zajadało się świeżym jabłkiem. I co więcej, za ich zaangażowanie i entuzjazm, każde z nich zostało nagrodzone medalem oraz dyplomem. Był to dzień pełen emocji, radości, nauki i zabawy, który na pewno zostanie w naszych sercach na długo.
Skip to content